تابستان 96- کارگاه بازی و راه بهشت, جلسه 3

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

بعد از بازی "یک که میگم..." و دعا برای ظهور امام زمان (عج) و ورزش گروهی, مربی و بچه ها با هم, شعر جلسه قبل رو, یعنی شعر "واشکروا نعمت الله" رو مرور میکنن.
نوبت به درس اصلی می رسد: "خدای روزی دهنده"
مربی: بچه ها شما ها صبح که پاشدید بیاید اینجا صبحانه خوردید؟ چی خوردید؟ میدونید چرا صبحانه میخوریم؟ اگه نخوریم چی میشه؟
آفرین مریض و لاغر میشیم, دیگه بزرگ نمیشیم...

بچه ها, خدا جون مهربون, چون خیلی مارو دوس داره و چون میدونه که آدم اگه غذا نخوره, مریض میشه, برای ما آدما غذا های خوشمزه و مفید و سالم آفریده که ما بخوریم و سالم بمونیم, مثلا چیا؟... آفرین, خدا برای ما آدما, میوه و برنج و سبزی و گوشت و آجیل و ... آفریده تا بخوریم و سیر بشیم.

photo 2017 08 13 00 21 14
photo 2017 08 13 00 21 14
 

 

 تازه, خدایی که غذا رو آفریده, دو تا فرشته به اسم مامان و بابا هم آفریده که برای ما بچه ها غذا تهیه کنن (اشاره به نقش وسیله بودن پدر و مادر در رزاقیت خدا)
بچه ها حیوونا چی؟ به نظرتون خدا برای اونها هم غذا آفریده؟ مثلا یه حیوون بگیم....
(بعد از ذکر هر حیوان, و غذای آن, اشاره به نوع آفرینش حیوان و غذا و متناسب بودن آن دو با هم میکنیم.)

photo 2017 08 13 00 21 14
 


مثلا میمون کجا زندگی میکنه؟ تو جنگل, خدای مهربون غذای میمون رو تو جنگل قرار داده تا گشنه نمونه, غذای میمونا موز و نارگیله و چون موز و نارگیل بالای درختای بلند هست, خدای مهربون به میمونا دست و پا ها و دم بلند و قوی داده تا راحت بتونن از درخت بالا برن و غذاشونو بخورن.
و به همین ترتیب به غذای حیوونای دیگه مثل مورچه, زرافه, شیر, خرگوش و ... اشاره می کنیم.
تازه بچه ها, بچه های کوچکی که تازه بدنیا اومدن, دندون ندارند تا برنج و نون بخورند, اونا شیر مامانشونو می خورن, خدا به مادرا شیر میده تا بچه های کوچولو هم گشنه نمونن.
بله بچه ها, خدای مهربون, خدای همه موجودات هست و برای همه موجودات زنده غذا آفریده, خدا روزی رسانه و غذای هیچ موجودی رو فراموش نکرده.

 

بعد مربی با بچه ها بازی میکنه, بازی "چه غذایی مال چه حیوونیه", با فلش کارت , بچه ها به نوبت میان , به هر کس یه کارت حیوون داده میشه و کودک باید غذای اون حییوون رو پیدا کنه.

photo 2017 08 13 00 19 46

بعد هم برای اینکه بچه ها سرحال بشن یه بازی حرکتی انجام میدیم, بازی "پرتاب توپ به ریسه لیوانی", و هر کس که خوب نشونه گیری کرد هم برچسب ستاره میگیره, با شعر:
حالا حالا حالا حالا
همه توپا به بالا
میخوایم نشونه بگیریم
تا ستاره بگیریم

در مرحله بعد, برای بچه ها از حس چشایی و از نعمت زبان می گوییم و مزه های مختلف رو براشون توضیح میدیم, بعد هم بچه ها مزه های مختلفی رو که براشون آماده کردیم تست میکنن, مثل شوری, ترشی, شیرینی و تلخی

در آخر هم می رسیم به قسمت خوشمزه کارگاه, قسمتی که قراره بچه ها آشپز کوچولو بشن, اول بچه ها کیک هایی کاکائویی که بهشون داده میشه رو با دست خورد و له میکنن, بعد هم با دنت شکلاتی مخلوطش میکنن تا به شکل خمیر در بیاد, خمیر ها رو گوله میکنن و با ترافل های رنگی شیرینی های خوشمزه و دست سازشون رو خوشگل میکنن.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

همکاران و دوستان شیعه کوچولو

بنیاد تخصصی کودک و ولایت بنیاد تخصصی کودک و ولایت
گروه کودکانه فرشته های کوچولو- ورامین گروه کودکانه فرشته های کوچولو- ورامین
گروه تخصصی کودک بچه شیعه- اصفهان گروه تخصصی کودک بچه شیعه برگزار کننده جشن ها و مراسمات ویژه کودکان در اصفهان
ممکنه خیلی از شما ها تو شهرای دیگه باشید و نتوانید تو این جشن ها شرکت کنید یا حتی تو همین شهر باشید و براتون امکانش وجود داشته باشه تعدادی از بچه هارو تو مهد یا منزل یا حسینیه محلتون جمع کنید و دوست داشته باشید یه خاطره خوب و شاد از مجلس اهل بیت (ع) , براشون ایجاد کنید.

کانال بله شیعه کوچولو