گزارش جلسه دوم کارگاه "بازی تو راه بهشت"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.00 (1 رای)

ابتدا با بچه ها کمی بازی های گروهی روتین کردیم و بعدش هم حرکات ورزشی انجام دادیم تا کلاس رو با نشاط تر شروع کنیم.
در شروع کارگاه, بازی های حرکتی انجام دادیم, بچه ها باید از داخل سبد هایی که روی آنها را کش رد کرده بودیم, توپ های رنگی را برمی داشتند و بعد از پرش از خطوط رنگی, توپ ها را به ستون چسبی می چسباندند.

بعد از اون نوبت رسید به بازی "رنگ و ورانگه", مربی شعر را می خواند و اونها هم دور مقوا های رنگی روی زمین می چرخیدند, با اعلام رنگ توسط مربی, همه باید روی مقوای مورد نظر می ایستادند و دوستان خود را هم جا می دادند.
رنگ و وارنگه/ آخ چه قشنگه
بگو چه رنگه/ به رنگ سبزه

نوبت می رسد به درس "خدا حرفامونو میشنوه"

مربی از بچه ها می خواهد هر کدام یک خوراکی که خیلی دوست دارند را در ذهن خود تصور کنند, خود مربی هم این کار را میکند.

     

 


بچه ها کی میدونه تو ذهن من چه خوراکی است؟ کی میدونه تو ذهن طاها چیه؟ همه اشتباه حدس می زدند...بچه ها فقط خداجون مهربون می تونه حرف هایی که ما تو ذهنمون میگیم رو بشنوه.

بعد مربی به این نکته اشاره می کند که هر کس در دنیا زبانی دارد و با زبان خودش با خدا حرف می زند, حتی حیوانات, و خدا همه آن حرف ها رو میشنوه و معنی اونها رو می فهمه, مثلا بچه ها ببعی چی میگه؟ بچه ها: بع بع...
مربی: بچه ها به نظرتون ببعی که بع بع می کنه دارد از خدا چی می خواهد؟ هرکس یک جوابی می دهد...مثلا شاید میگه من گشنمه غذا می خوام...شاید میگه بچه ام بره کوچولو مریضه خدایا کمکش کن زودی خوب بشه....
بله بچه ها فقط خداجون مهربون هست که زبان همه آدم ها و حتی حیوانات رو می دونه و حرفاشونو میشنوه.

در مرحله بعد مربی از بچه ها می خواهد هر کدام هر شعری که بلد هستند را با هم بخوانند, همه شروع به خواندن می کنند و همهمه می شود, مربی : وای چه خبره, نمی شنوم چی می گویید, سر و صداهاتون قاطی شده, بچه ها شما ها شنیدید دوستاتون چی خوندند؟
بچه ها دیدید وقتی صداها زیاد بشه ما ها نمیتونیم بشنویم چه خبره و کی چی میگه؟ ولی حتی اگر همه آدم های روی زمین هم با هم دعا کنند و خدا رو صدا بزنند, باز هم خداجون مهربون صدای همه اونها رو میشنوه, مثلا وقتی آخر مجلس های عزاداری میشه و همه با هم دعا می کنند, خدا دعای همه رو میشنوه...

     

 

بعد هم مربی شعر "نعمت های خداوند" رو می خواند و راجع به نعمت گوش کمی با بچه ها صحبت می کند.
برای تقویت حس شنوایی  ۳ تا آهنگ پخش می شود و بچه ها باید با شنیدن هر کدام, حرکات خاصی (پریدن, نشستن, دست زدن) را انجام دهند.

در آخر هم بچه ها با لیوان تلفن درست کردند و تلفن بازی کردند.

   

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

همکاران و دوستان شیعه کوچولو

بنیاد تخصصی کودک و ولایت بنیاد تخصصی کودک و ولایت
گروه کودکانه فرشته های کوچولو- ورامین گروه کودکانه فرشته های کوچولو- ورامین
گروه تخصصی کودک بچه شیعه- اصفهان گروه تخصصی کودک بچه شیعه برگزار کننده جشن ها و مراسمات ویژه کودکان در اصفهان
ممکنه خیلی از شما ها تو شهرای دیگه باشید و نتوانید تو این جشن ها شرکت کنید یا حتی تو همین شهر باشید و براتون امکانش وجود داشته باشه تعدادی از بچه هارو تو مهد یا منزل یا حسینیه محلتون جمع کنید و دوست داشته باشید یه خاطره خوب و شاد از مجلس اهل بیت (ع) , براشون ایجاد کنید.

کانال بله شیعه کوچولو