جلسه اول کارگاه "بازی تو راه بهشت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

در ابتدا با بچه ها چند تا بازی حرکتی انجام دادیم, مثل عمو زنجیر باف و فرشته ها دست می زنند و...,

   و سپس کش بازی شروع شد, اونها باید از مانع نوار کشی می گذشتند و اون رو به جلو هل می دادند تا خودشون رو به سبد توپ برسانند

     

 

  

, وقتی همه دو تا توپ برداشتند دایره وار نشستند و توپ هارو داخل سطل ها نشانه گیری کردند.

 

 

بعد از بازی ها و تخلیه انرژی بچه ها, درس "محبت خدا" شروع شد, البته درس که نه, به حالت گفتگو و سوال و جواب بین مجری و بچه ها بود، در این گفتگو سعی شد بچه ها بگویند چه کسانی رو خیلی دوست دارند, و بعد از اونها خواسته شد دلیلشو بگویند و سعی شد قدم قدم به بچه ها فهمونده بشه که خالق و باعث اون دلیل خداوند مهربانه, حتی خالق پدر مادر که ما انقد دوستشون داریم خدای مهربونه, اصلا هر کسی که مارو دوست داره یک جوری محبتش رو به ما نشون میده, مثلا باباجون مارو میبره گردش, مامان جون مارو نوازش میکنه و ... خداجون مهربونم با نعمت های فراوونی که به ما داده محبت خودش رو به ما نشون داده.
بعد از اون قرار شد بچه ها هر کدوم یه نعمتی که دور و ور خودشون میبینند بگویند تا ما روی کارتهای سیب مانند بکشیم و بچه ها خودشون بروند و اون سیب هارو به درخت بچسبونند, با کمک بچه ها خیلی زود درختمون پر از سیب های خوشمزه شد.

     


بعد هم برای بچه ها شعر "من من من" خوانده شد, شعری که چشم و گوش و دست و پا رو به عنوان نمونه ای از نعمت های خداجون به بچه ها معرفی می کرد.

 

نوبت میرسه به بخش سوم کلاس, یعنی تقویت حواس پنجگانه و تقویت مهارت, مربی از نعمت چشم برای بچه ها صحبت کرد و از نعمت وجود چشم, و جایی که چشم در بدن ما قرار گرفته گفت, گفت اگر بخواهیم قدر این نعمت رو بدونیم باید چه کار هایی انجام بدیم و چه کار هایی نکنیم(باز هم به شیوه سوال و جواب با بچه ها).
بعد برای اینکه بچه ها بدونند اگر خداجون مهربون چشم رو به ما نبخشیده بود, چقدر سخت بود,اول چند تا وسیله بهشون نشون داده شد, بعد اونها رو در جعبه مخصوص ریختیم و قرار شد بچه ها با لمس دست حدس بزنند چه وسیله ای رو تو دست گرفتند.

     

در آخر هم مربی یک تصویر واقعی از طبیعت نشون بچه ها داد تا حس بینایی بچه ها تقویت بشه و یاد بگیرند که چطور به محیط اطرافشون با دقت نگاه کنند,  بعد از تحلیل اجزای تصویر توسط خود بچه ها, قرار شد با وسایلی که در اختیارشون قرار داده میشه کاردستی تصویر طبیعت رو درست کنند.

 

 photo 2016 09 26 15 06 41    
 photo 2016 09 26 15 06 41    

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

همکاران و دوستان شیعه کوچولو

بنیاد تخصصی کودک و ولایت بنیاد تخصصی کودک و ولایت
گروه کودکانه فرشته های کوچولو- ورامین گروه کودکانه فرشته های کوچولو- ورامین
گروه تخصصی کودک بچه شیعه- اصفهان گروه تخصصی کودک بچه شیعه برگزار کننده جشن ها و مراسمات ویژه کودکان در اصفهان
ممکنه خیلی از شما ها تو شهرای دیگه باشید و نتوانید تو این جشن ها شرکت کنید یا حتی تو همین شهر باشید و براتون امکانش وجود داشته باشه تعدادی از بچه هارو تو مهد یا منزل یا حسینیه محلتون جمع کنید و دوست داشته باشید یه خاطره خوب و شاد از مجلس اهل بیت (ع) , براشون ایجاد کنید.

کانال بله شیعه کوچولو